Kædeskraber med karbid til Ridgid FlexShaft K9-204 – effektiv rensning af mindre rør
Denne kædeskraber med karbidspidser er udviklet til brug sammen med Ridgid FlexShaft K9-204 afløbsrenseren og passer til rør med en diameter på ca. 50 mm. Med to kæder og forstærkede karbidspidser får du en løsning, der er særlig velegnet til at fjerne hårde belægninger, kalk, fedtophobninger og tilstopninger i afløbs- og kloakrør.
Kædeskraberen er designet til at håndtere krævende opgaver i mindre rørdimensioner, som typisk findes i huskloak og stikledninger. Den arbejder grundigt uden at beskadige røret, når den anvendes korrekt, og sikrer en ensartet rensning selv ved hårde aflejringer.
Egenskaber ved kædeskraberen
- To kæder med karbidspidser: Øget slidstyrke og effektiv fjernelse af hårde belægninger
- Passer til 50 mm rør: Ideel til mindre afløbs- og kloakrør
- Velegnet til kalk og fedt: Fjerner effektivt både kalkaflejringer og fedtophobninger
- Skånsom mod røret: Rengør grundigt uden at skade rørets inderside
- Enkel montering: Hurtigt klar til brug sammen med Ridgid FlexShaft K9-204
Effektiv rensning til krævende opgaver
Med denne kædeskraber får du et robust tilbehør, der gør det lettere at vedligeholde afløb og kloakrør i hjemmet eller mindre bygninger. Skraberen er en del af Ridgid FlexShaft-serien og skal bruges sammen med FlexShaft K9-204 maskinen.

