Justerbart redskabsophæng med 3 knager til vægmontering
Med dette praktiske redskabsophæng får du en nem løsning til at holde styr på dine have- og værkstedsredskaber. Ophænget er fremstillet i lakeret stål og monteres direkte på væggen, så du udnytter pladsen optimalt.
De tre gaffelformede knager kan justeres trinløst i bredden, så du let kan tilpasse ophænget til forskellige redskaber. Hver knage rummer 4-5 redskaber med skaftdiameter op til 50 mm, hvilket giver plads til op til 12-15 redskaber på én skinne. Sættet leveres komplet med skruer, plugs og vejledning, så du hurtigt kan komme i gang.
Fordele ved redskabsophænget
- Justerbare knager: Tilpas afstanden efter dine redskaber
- Robust materiale: Lakeret stål, velegnet til både tørre og let fugtige rum
- Pladsbesparende design: Udnyt vægpladsen og få orden i værkstedet eller skuret
- Danskproduceret: Kvalitet og holdbarhed fra dansk produktion
- Nem montering: Alt nødvendigt tilbehør medfølger
Enkel organisering til redskaber
Redskabsophænget er ideelt til både private og professionelle, der ønsker en fleksibel og overskuelig opbevaring af redskaber. Det passer til alt fra haveredskaber til værktøj – og kan bruges i skur, garage, værksted eller på arbejdspladsen.






