MaxiFlex tragt til ældre Ø75 mm afløb – nem løsning til renovering
Her får du en MaxiFlex tragt, der er udviklet til at forbinde vandlukkesystemer med gamle Ø75 mm afløb. Den er særligt velegnet til renoveringsopgaver, hvor du skal tilpasse nye eller eksisterende gulvafløb i ældre installationer.
Tragten er fremstillet i grå PP-plast, som både er robust og kemisk modstandsdygtig. Den lette vægt og længde på 14 cm gør den nem at montere, også hvor pladsen er trang. Bemærk, at gummiring ikke medfølger og skal bestilles separat for at sikre en tæt samling.
Fordele ved MaxiFlex tragten
- Passer til ældre Ø75 mm afløb: Ideel til renovering og udskiftning i eksisterende systemer
- Let montering: Lav vægt og kompakt design for nem installation
- Holdbart materiale: Fremstillet i kemisk modstandsdygtig PP-plast
- Kompatibel med MaxiFlex gulvafløb: Sikker tilslutning til kendte vandlukkesystemer
- Velegnet til VVS-forhandlere: Lagervare, der er let at få fat i til projekter
Nem løsning til renovering af gamle afløb
Med denne tragt kan du hurtigt og sikkert forbinde vandlukkesystemer til ældre Ø75 mm rør. Det gør arbejdet lettere, når du skal opgradere eller reparere eksisterende installationer i boligen.
OBS: Gummiring følger ikke med og skal købes separat for at sikre tæthed. Passer til MaxiFlex gulvafløb.

