Refill-sæt til stor JKL førstehjælpskasse – komplet opfyldning
Med dette refill-sæt til den store JKL førstehjælpskasse får du alt det nødvendige til hurtigt at opdatere indholdet, så udstyret altid er klar til brug. Sættet indeholder basisforbindinger og tilbehør, som matcher det oprindelige indhold i JKL førstehjælpskassen, og er velegnet til arbejdspladser, værksteder og andre steder, hvor der allerede er en JKL kasse på væggen.
Du får to gazebind, to sterile kompresforbindinger, en trekantforbinding, leukoplast, plastre i forskellige størrelser, forbindingstørklæde, saks, sikkerhedsnål og en brugervejledning. Alt er samlet, så du nemt kan holde din førstehjælpskasse opdateret uden at skulle købe en helt ny kasse.
Egenskaber ved refill-sættet
- Komplet opfyldning: Indeholder alle basisforbindinger og tilbehør til mindre skader
- Direkte udskiftning: Passer til den store JKL førstehjælpskasse
- Brugervenligt: Vejledning medfølger for let anvendelse
- Praktisk emballage: Leveres samlet og klar til påfyldning
- Velegnet til arbejdspladser: Sikrer at førstehjælpsudstyret altid er komplet
Hold din førstehjælpskasse klar til brug
Refill-sættet gør det let at vedligeholde din JKL førstehjælpskasse, så du hurtigt kan håndtere snitsår, skrammer og mindre uheld. Bemærk, at dette sæt kun indeholder indholdet – selve plastkassen følger ikke med. Passer til den store JKL førstehjælpskasse.

