Plisseret lampeskærm i lilla med blomster – dekorativ opdatering til din lampe
Med denne lilla plisserede lampeskærm fra Marguerit Hacienda-serien får du en enkel måde at forny både bord- og sengelamper på. Skærmen er fremstillet i stof og har et klassisk blomsterdesign i blå, lilla og hvide nuancer, der giver et frisk og levende udtryk i rummet.
Den tætte plissé blødgør lyset og skaber en behagelig stemning, mens den praktiske klemme gør det let at montere skærmen direkte på pæren. Skærmen måler 19 cm i højden, 33 cm i bunden og 13 cm i toppen, hvilket gør den velegnet til mellemstore lamper – for eksempel i stue, soveværelse eller læsehjørne. Den er et godt valg til dig, der ønsker et dekorativt og farverigt element i indretningen.
Fordele ved denne lampeskærm
- Nem montering: Klemmebeslag til direkte fastgørelse på pæren
- Blød belysning: Plisseret stof filtrerer lyset og skaber en hyggelig atmosfære
- Passer til mange lamper: Velegnet til bord-, vindues- og sengelamper
- Farverigt design: Lilla nuancer med blomster giver et friskt look
- Let vedligeholdelse: Kan tørres af med en tør eller let fugtig klud
Opfrisk din lampe med en plisseret skærm i stof
Med denne lampeskærm får du en hurtig og enkel løsning til at opdatere dine lamper med et farverigt præg. Skærmen er kun egnet til indendørs brug og bør ikke udsættes for kraftig fugt eller rengøringsmidler.

