Effektiv LED projektør med sensor til udendørs belysning
Med denne hvide LED projektør med sensor fra Ledvance får du en robust og fleksibel løsning til udendørs belysning. Projektøren egner sig til at oplyse indkørsler, facader eller stier, hvor automatisk tænd/sluk og energibesparelse er ønsket.
Projektøren har en integreret bevægelses- og lyssensor, der kan justeres både i vinkel og rækkevidde. Det betyder, at lyset kun tændes, når det er nødvendigt, og du kan tilpasse både detektionsområde og lysstyrke efter behov.
Fordele ved denne projektør
- Justerbar sensor: Bevægelses- og lyssensor med flere indstillinger for vinkel, rækkevidde og tændingstid
- Kraftig lysstyrke: 6000 lumen med neutralhvidt lys (4000K)
- Høj beskyttelse: IP65-klassificering og robust aluminiumshus
- Lang levetid: Op til 100.000 timers drift og vedligeholdelsesfri LED
- Nem montering: Kan monteres på væg og har fleksibelt beslag
Funktioner, der gør hverdagen lettere
Projektøren leverer et kraftigt og jævnt lys på 6000 lumen, som sikrer god belysning af større områder. Den integrerede sensor kan justeres i både panorering og tilt, og detektionsvinklen kan tilpasses fra 40° til 160°. Det giver dig fuld kontrol over, hvornår og hvor lyset skal tænde.
Robust konstruktion til udendørs brug
Huset er udført i pulverlakeret aluminium, og det matte glas sikrer et jævnt og blændingsfrit lys. Med IP65-beskyttelse er projektøren velegnet til krævende udendørs miljøer. Udluftningsventilen forhindrer vandindtrængning og sikrer lang holdbarhed.
Fleksibel installation og tilpasning
Projektøren kan monteres på væg og har et beslag, der gør det muligt at justere vinklen. Sensoren kan drejes og tilpasses, så lyset kun aktiveres, når det ønskes. Alt dette giver dig en driftssikker og brugervenlig belysningsløsning.
Vælg en pålidelig løsning til udendørs belysning
Med denne LED projektør får du en løsning, der kombinerer lavt energiforbrug, lang levetid og høj funktionalitet. Det gør den ideel til dig, der ønsker effektiv og automatisk belysning uden besvær.

