Kompakt Cobra vandpumpetang til præcisionsarbejde
Her får du en lille og effektiv Cobra vandpumpetang, der er udviklet til at give et sikkert greb, selv når pladsen er begrænset. Med sin kompakte længde på kun 100 mm og et slankt hoved er tangen ideel til præcisionsarbejde, hvor du skal arbejde tæt på emnet og har brug for fuld kontrol.
Tangen kan hurtigt tilpasses til forskellige størrelser emner med enhånds finindstilling, og de specialhærdede tænder sikrer et fast greb på både rør og møtrikker. Den gennemstukne ledkonstruktion giver høj stabilitet og gør værktøjet modstandsdygtigt over for belastning. Tangen har desuden klembeskyttelse, så du undgår at få fingrene i klemme under brug.
Fordele ved Cobra vandpumpetangen
- Kompakt design: Kun 100 mm lang – nem at have med i lommen
- Præcis justering: 11 indstillingspositioner for optimal tilpasning
- Sikkert greb: Selvklemmende på rør og møtrikker – glider ikke
- Slidstærke tænder: Specialhærdet til ca. 60 HRC for lang levetid
- Klembeskyttelse: Beskytter fingrene under brug
Let at bruge – også når pladsen er trang
Den kompakte Cobra vandpumpetang er velegnet til både professionelle og gør-det-selv-opgaver, hvor præcision og sikkerhed er vigtigst. Tangen passer til rør op til 28 mm og møtrikker op til 24 mm i bredde, så du får et alsidigt værktøj til mange opgaver.
























