Skab et blĂždt og harmonisk udtryk med Rebris S fra Hansgrohe
Hansgrohes Rebris S serie er lavet med et harmonisk, enkelt og blÞdt design, som gÞr at armaturerne vil passe perfekt ind i mange typer badevÊrelser, gamle som nye. Match produkterne i Rebris S serien, for et fuldendt og sammenhÊngende udtryk pÄ dit badevÊrelse.
Med denne model fÄr du en comfortzone pÄ 80 mm, som er oplagt til brug pÄ mindre badevÊrelser og gÊstetoilettet. Derudover fÄr du ogsÄ bÄde EcoSmart og AirPower teknologierne, som sikrer vandbesparende egenskaber uden at kompromittere vaskeoplevelsen. Du fÄr ogsÄ en matchende lÞft-op bundventil med.
Hansgrohe har med Rebris-serien vundet et utal af designpriser, for deres innovative tilgang til produktdesign. Heriblandt Reddot 2022, iF 2022 og Plus X Award 2022.
Fordele ved Hansgrohe Rebris S hÄndvaskarmatur
- Vandbesparende teknologi: EcoSmart reducerer vandforbruget
- AirPower-teknologi: Giver en blÞd og behagelig vandstrÄle
- SkoldningsspĂŠrre: Ăget sikkerhed mod for hĂžj temperatur
- Let at rengĂžre: Blank kromoverflade og nem afkalkning
- Fleksibel montering: Monteres pÄ bord eller vask med flexslanger
Funktionelle detaljer og sikkerhed
Armaturet har en keramisk 1-grebs betjening, som gÞr det let at justere bÄde vandmÊngde og temperatur. SkoldningsspÊrren sikrer, at vandet ikke bliver for varmt, hvilket er praktisk i hjem med bÞrn eller Êldre. Coin slot-funktionen gÞr det nemt at afkalke perlatoren uden brug af specialvÊrktÞj.
Nem installation og fleksibel brug
Dette armatur monteres direkte pÄ bord eller vask med de medfÞlgende flexslanger (3/8" omlÞbere). Den lave hÞjde og det kompakte design gÞr det velegnet til rum, hvor pladsen er begrÊnset. Overfladen i blank krom er nem at holde ren og holder sig flot i hverdagen.
VĂŠrd at vide fĂžr kĂžb
Armaturet leveres med en matchende lÞft-op bundventil, sÄ du fÄr en komplet lÞsning til din vask. Modellen passer til de fleste standardvaske og er kompatibel med Þvrige produkter fra Hansgrohe, sÄ du kan skabe et ensartet udtryk pÄ badevÊrelset.









