Højdeudligning til RainDrain Spot – nem justering af gulvafløb
Med denne højdeudligningsdel til RainDrain Spot får du en praktisk løsning, når gulvafløbet skal tilpasses i brusenichen. Den er udviklet til Hansgrohes kvadratiske RainDrain Spot afløb og gør det nemt at opnå den rette højde, uanset om du bygger nyt eller renoverer et eksisterende badeværelse.
Højdeudligningsdelen er fremstillet i robust kunststof og passer til RainDrain Spot gulvafløb med en diameter på 123 mm. Den justerbare ramme gør det muligt at matche gulvets niveau, så du får en pæn og tæt overgang til fliser eller anden gulvbelægning. Ideel til både professionelle installatører og gør-det-selv projekter.
Fordele ved højdeudligningsdelen
- Nem højdejustering: Tilpasser afløbet til forskellige gulvhøjder
- Kompatibel med RainDrain Spot: Passer til kvadratiske afløb i serien
- Robust kunststof: Sikrer lang holdbarhed
- Præcis installation: Giver en tæt og sikker overgang til gulvet
- Velegnet til renovering: Løsning til både nye og ældre badeværelser
Praktisk løsning til justerbare bruseafløb
Højdeudligningsdelen er kun kompatibel med RainDrain Spot gulvafløb fra Hansgrohe. Den anbefales monteret af en professionel for at sikre korrekt installation og tæthed.

