Håndbruser med tre stråletyper og lavt vandforbrug
Hansgrohe Raindance Alive S håndbruser i børstet sort krom giver dig en behagelig og effektiv bruseoplevelse med fokus på funktionalitet og lavt forbrug. Det store brusehoved på 125 mm sikrer et bredt strålefelt, så du får dækket hele kroppen, uanset hvilken af de tre stråletyper du vælger.
Du kan nemt skifte mellem RainAir, PowderRain og Massage via Select-knappen på håndtaget. QuickClean-funktionen gør det hurtigt at fjerne kalk, mens designfronten kan tages af uden værktøj for let rengøring. Håndbruseren er fremstillet i plastik og har en børstet sort krom overflade, der passer ind i et moderne badeværelse.
Fordele du får med denne håndbruser
- Tre stråletyper: Skift nemt mellem blød regn, mikrodråber og massage
- Vandbesparende funktion: Forbrug på ca. 7 liter pr. minut
- QuickClean: Fjern kalkaflejringer med et enkelt strøg med fingeren
- Let vedligeholdelse: Aftagelig front for nem rengøring af dyser
- Moderne design: Børstet sort krom finish
Praktisk løsning til daglig brug
Hansgrohe Raindance Alive S håndbruser er kompatibel med standard bruseslanger og kan bruges både på almindelige installationer og gennemstrømsvandvarmere. En god løsning, hvis du ønsker en håndbruser, der kombinerer komfort, lavt forbrug og enkel vedligeholdelse.




