Sort gulvlampe med to spots og fleksibel belysning
Her får du en sort gulvlampe med to spots, der gør det nemt at tilpasse lyset til både læsning og hygge. Lampen er designet af Michael Waltersdorff og Emanuele Patton, og passer ind i moderne, nordiske hjem, hvor funktion og enkelt design spiller sammen.
De to justerbare spots giver dig mulighed for at rette lyset præcis, hvor du har brug for det – uanset om det er ved sofaen, lænestolen eller i et hjørne. Lampen er fremstillet i metal og akryl, har en højde på 135 cm og en rund fod, der sikrer stabilitet. Den leveres med en 2 meter lang sort stofledning og er velegnet til indendørs brug.
Fordele ved denne gulvlampe
- Justerbare spots: Nem tilpasning af lysretningen efter behov
- Dæmpbar funktion: Mulighed for blød belysning eller kraftigere lys
- Nordisk design: Sort overflade og messingdetaljer passer til moderne indretning
- Praktisk afbryder: Placeret på lampebasen for nem betjening
- Stabil fod og lang ledning: Giver fleksibel placering i rummet
Få fleksibel belysning til stuen eller læsehjørnet
Den sorte gulvlampe med to spots er et godt valg, hvis du ønsker en fleksibel belysningsløsning til stuen, læsehjørnet eller som accentlys ved reolen. Lampen bruger GU10 lyskilder (medfølger ikke) og kan anvendes med dæmpbare pærer for ekstra komfort.




