Geberit excentrisk afløbsstuds, forskudt 3cm

Geberit excentrisk afløbsstuds, forskudt 3cm

Varenummer: 617010903
  • Udjævner forskydning på 3 cm
  • Velegnet til væghængte toiletter
  • Passer til Geberit Monolith
  • Fremstillet i holdbart polypropylen
Produktbeskrivelse

Nem udligning af forskydning ved væghængt toilet

Med en excentrisk afløbsstuds kan du hurtigt og effektivt udligne en forskydning på 3 cm mellem et væghængt toilet og afløbet i væggen. Denne løsning er særlig relevant, hvis afløbet ikke sidder præcist, hvor det skal i forhold til toilettet – typisk ved installation af Geberit Monolith.

Afløbsstudsen er fremstillet i slidstærkt polypropylen og leveres med to gummimanchetter, så du får en tæt og sikker samling. Diameteren på 90 mm passer til de fleste standardinstallationer, og du får en komponent, der sikrer en stabil og holdbar tilslutning. Perfekt til dig, der vil have installationen til at passe første gang – uden at gå på kompromis med hverken funktion eller kvalitet.

Fordele ved excentrisk afløbsstuds

  • Udjævner forskydning: Kompenserer for op til 3 cm forskel mellem toilet og vægafløb
  • Nem installation: Passer til standard 90 mm afløb og leveres med gummimanchetter
  • Holdbart materiale: Polypropylen og EPDM giver lang levetid
  • Velegnet til Geberit Monolith: Ideel ved montering af væghængte toiletter
  • Sikker samling: Tæt og stabil forbindelse medfølger

Praktisk løsning til præcis montering

Den excentriske afløbsstuds gør det let at tilpasse installationen, når afløbet ikke sidder helt rigtigt i væggen. Du får en løsning, der sparer tid og besvær – og som sikrer, at dit væghængte toilet sidder korrekt og tæt.

OBS: Denne afløbsstuds er primært beregnet til brug sammen med Geberit Monolith og passer ikke til alle typer toiletter uden forskydning.

Specifikationer

Mærke

Geberit

Produceret i

Europa

Leverandørens varenummer

131.085.11.1

EAN nummer

4025416073789

Varenummer

617010903

Kontaktinformation på leverandøren
Udforsk mere
En genvej til det, du søger