Pendel i guld med perforeret glasskærm – Eglo Albaraccin Ø27 cm
Denne pendel med guldfarvet, perforeret glasskærm giver et varmt og behageligt lys, der egner sig godt over spisebordet eller i stuen. Lampen har en diameter på 27 cm og en samlet højde på 110 cm, hvilket gør den velegnet til både private hjem og erhvervsmiljøer.
Skærmen er udført i glas med små huller, så lyset spredes blødt og skaber en hyggelig stemning. Det sorte stålkabel og den enkle baldakin understreger det minimalistiske udtryk. Lampen er beregnet til en E27 lyskilde på op til 40 W (medfølger ikke), og den fungerer ved almindelig 230 V spænding. IP20-klassificeringen betyder, at den er velegnet til indendørs brug.
Fordele ved denne pendel
- Perforeret glasskærm: Giver et diffust og stemningsfuldt lys
- Egnet til E27 lyskilder: Kan bruges med både LED og traditionelle pærer
- 110 cm højde: Passer over de fleste borde og i rum med normal loftshøjde
- IP20 godkendt: Sikker til brug indendørs
- 2 års garanti: Sikrer tryghed ved køb
Praktisk belysning med dekorativt udtryk
Pendlen kombinerer funktionel belysning med et dekorativt design, der let kan indgå i mange typer indretning. Den er et oplagt valg, hvis du ønsker en lampe, der både skaber blikfang og bidrager til en hyggelig atmosfære.




