Bit til gipsskruemaskine med præcis pasform og ekstra længde
DeWalt DT7206-QZ PR-2 bit til gipsskruemaskine. 5 stk. er udviklet til professionelle, der arbejder med gipsmontage. Bitten er designet specifikt til DeWalt DCF6200-serien og passer optimalt sammen med magasin-forsatsen DCF6201.
Den 153 mm lange bit gør det nemmere at montere gipsplader hurtigt og præcist, også når du arbejder med automatiske magasiner. Med et varmebehandlet ståldesign sikrer du dig både holdbarhed og ensartede resultater ved gentagen brug – selv under krævende opgaver.
Fordele ved at vælge denne bit
- Optimal længde til magasin-forsats: 153 mm tilpasset DeWalt DCF6201 for ubesværet seriearbejde
- Høj slidstyrke: Varmebehandlet værktøjsstål for længere levetid i professionelle montageopgaver
- Præcis pasform: PR-2 profil sikrer stabilt greb om gipsskruer og ensartet dybdeindskruning
Kompatibilitet med DeWalt gipsskruemaskiner
Bitten er udviklet til brug med DeWalt DCF620-systemet og matcher særligt magasinløsningen DCF6201. Længden gør den ideel til serieproduktion og montagearbejde på byggepladsen.
Vælger du en bit, der er specifikt tilpasset din maskine, minimerer du risiko for fejlinstallation og forlænger levetiden på både bit og værktøj.

