Best Beam BF400 lommelygte med magnetisk fod, 400 lumen

Best Beam BF400 lommelygte med magnetisk fod, 400 lumen

Varenummer: 881082705
  • 400 lumen spotlys
  • Magnetisk fod til håndfri brug
  • Tre lystilstande (høj, lav, blinkende rød)
  • Robust og slagfast aluminium
Produktbeskrivelse

Kompakt inspektionslygte med magnetisk fod og 400 lumen

Best Beam BF400 er en praktisk inspektionslygte, der gør det let at arbejde effektivt, både for professionelle og private. Med en lysstyrke på op til 400 lumen og et kraftigt spotlys får du en fokuseret belysning, der rækker op til 50 meter. Lygten er velegnet til inspektioner, reparationer og opgaver, hvor du har brug for et pålideligt arbejdslys.

Den indbyggede Chip on Board (C.O.B.) LED giver desuden et bredt inspektionslys, som kan dække større områder. Du kan vælge mellem tre lystilstande: høj, lav og blinkende rød. Den magnetiske fod gør det nemt at fastgøre lommelygten på metaloverflader, så du får hænderne fri til arbejdet. Stålclippen gør det enkelt at have lygten med i lommen eller på bæltet.

Fordele ved BF400 inspektionslygte

  • Kraftig belysning: 400 lumen spotlys til op til 50 meter
  • Fleksibel brug: Tre lystilstande og både spot- og bredt lys
  • Magnetisk fod: Fastgøres let til metal, så du kan arbejde håndfrit
  • Robust konstruktion: Slagfast aluminium, tåler fald fra 1,5 meter
  • Nem at have med: Stålclips til lomme, bælte eller taske

Praktisk lommelygte til mange opgaver

BF400 passer til håndværkere, montører, mekanikere og alle, der har brug for en fleksibel og slidstærk inspektionslygte. Den kan bruges til inspektion af motor- eller maskinrum, el-tavler, serviceopgaver og andre steder, hvor der er behov for god belysning. Lygten bruger tre AA-batterier (medfølger ikke) og kan lyse op til 9 timer ad gangen.

Specifikationer

Mærke

BEST BEAM

Leverandørens varenummer

100047473

EAN nummer

5710927060098

Varenummer

881082705

Kontaktinformation på leverandøren