Designfront til Savana 4 varmeventilator med justerbare alu-lameller
Her får du en designfront med aluminiums-lameller, der passer til Savana 4 varmeventilatoren. Fronten giver et stilrent udtryk og gør det muligt at styre luftstrømmen, så varmen fordeles effektivt i rummet.
De justerbare lameller kan indstilles i alle retninger, hvilket sikrer optimal luftfordeling – især i lokaler med høj lofthøjde. Fronten er lavet i pulverlakeret, galvaniseret stål og aluminium, hvilket giver en robust løsning med lang levetid. Monteringen klares nemt med fire skruer direkte på varmeventilatoren.
Fordele ved designfronten
- Justerbare lameller: Tilpas luftstrømmen efter behov
- Nem montering: Fastgøres hurtigt med fire skruer
- Robust materiale: Pulverlakeret stål og aluminium for lang holdbarhed
- Optimal luftfordeling: Velegnet til store rum med høj loftshøjde
- Passer til Savana 4: Udviklet specifikt til denne varmeventilator
Effektiv løsning til lager, industri og garage
Med denne designfront får du en funktionel og holdbar opgradering, der sikrer bedre komfort og varmefordeling i større lokaler. Den er især oplagt til brug i lagerhaller, værksteder og garager, hvor både udseende og funktionalitet tæller.

